Modna listonoszka, a może efektowna it-bag? Jak wybrać idealną torbę? Poradnik – część 3

Krok trzeci, równie ważny, co dwa poprzednie to test lustra. Zdejmij wybraną torbę z półki, zawieś ją na ramieniu albo ujmij w dłoni i sprawdź w lustrze, czy model, który wybrałaś na pewno do ciebie pasuje.

Test lustra to kluczowy moment, może się bowiem okazać się, że modna listonoszka, która wpadła ci w oko jest optycznie za duża i po prostu cię przytłacza, neseser jest nieproporcjonalnie duży w stosunku do twojej sylwetki, torebka na laptopa jest za szeroka albo zbyt masywna.

Modna listonoszka nie może być za duża

Zasada ta dotyczy to wszystkich torebek. Nie tylko modna listonoszka, ale także szykowna kopertówka, piękny skórzany neseser czy tak popularne ostatnio nerki mogą okazać się nieproporcjonalnie duże lub zbyt małe, gdy przejrzysz się z nimi w lustrze. Pamiętaj, każda kobieta jest inna, każda ma inne proporcje ciała.

Modna listonoszka w lustrzanym odbiciu

Przeglądając się z wybraną przez siebie torbą, po prostu zaufaj swojemu oku. Jeśli okaże się, że torebka, którą się zachwyciłaś, nie współgra z twoją sylwetką, zrezygnuj z zakupu. Pamiętaj, że sprzedawcy znają wiele sposobów na to, by wyeksponować towar tak, żeby sprawiał on wrażenie bardziej atrakcyjnego niż jest w rzeczywistości.

Modna listonoszka ze zbyt długim paskiem

Sprawdź też przy okazji, czy torebka dobrze leży w ręce, czy pasek nie jest za długi. Może się okazać, że modna listonoszka, która zachwyciła cię pięknym deseniem ma zbyt długi (albo zbyt krótki) pasek lub źle dopasowaną rączkę. Jeśli tak jest, upewnij się, czy do paska można dodać kolejne dziurki. Usługi tego rodzaju są świadczone przez zakłady szewskie.